Anna Basińska
Ukończyła studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 2014 obroniła pracę doktorską uzyskując stopień doktora nauk biologicznych w dziedzinie ekologii. Staże podoktorskie odbywała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, uczestnicząc w projektach międzynarodowych polsko-szwajcarskim i polsko-norweskim.
Otrzymała roczne stypendium od władz francuskiego regionu Burgundia-Franche-Comté na staż w laboratorium Chrono-environment w Besancon we Francji. Dr n. biol. Anna Basińska jest autorką publikacji w dziedzinach biologicznych i medycznych w takich czasopismach jak Forum Zakażeń, Nowa Medycyna – Koloproktologia, Diabetologia po Dyplomie, Biologia, Protist, International Review of Hydrobiology.
Obecnie rozwija swoje zainteresowania naukowe jako specjalista ds. naukowych w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu. Aktywnie reprezentuje Instytut Mikroekologii podczas konferencji naukowych i warsztatów oraz przygotowuje publikacje naukowe dotyczące tematyki powiązanej z zaburzeniami ekosystemu mikrobioty jelitowej w zróżnicowanych jednostkach chorobowych oraz wpływu probiotykoterapii na łagodzenie objawów tych schorzeń.
Na rynku polskim jest bardzo wiele produktów które są nazywane probiotykami – czy słusznie?. Co warto wiedzieć o mechanizmie działania probiotyków, kiedy warto po nie sięgnąć, a kiedy nie, oraz na co zwrócić uwagę wybierając probiotyk, o tym wszystkim opowiem dr n. biol. Anna Basińska podczas swego referatu pt. „Probiotyki – fanaberia czy konieczność”.