Konferencja Mikrobiota propaguje fachową i rzetelną wiedzę dotyczącą mikrobioty. Szereg wyczerpujących wykładów wygłoszonych przez najlepszych fachowców w Polsce. Polecam wszystkim, którzy na co dzień pracują z pacjentem i postrzegają organizm człowieka jako całość.
Dawka ogromnej wiedzy i nowinek ze świata mikrobioty zebrana w jednym miejscu i przedstawiona przez najlepszych fachowców. Organizacja konferencji na najwyższym poziomie. Serdecznie polecam
Wpływ mikroorganizmów na ludzki organizm jest nie do przecenienia, a wciąż wiadomo o nich tak mało. Konferencja „Mikrobiota” ma ogromny udział w rozpowszechnianiu wiedzy naukowej na temat tego wciąż tajemniczego świata oraz pokazuje, jak można tę wiedzę wykorzystać w praktyce z korzyścią dla zdrowia każdego z nas. Bardzo polecam zarówno specjalistom, jak i pacjentom!
Mikrobiota to konferencja, która daje odpowiedzi na najbardziej palące potrzeby dotyczące zdrowia społeczeństwa. Pomaga postrzegać zdrowie człowieka w nowym wymiarze i holistycznie dbać o zdrowie jako całość.
Polecam serdecznie,
Jako założyciel Instytutu Mikroekologii, pionierskiej jednostki zajmującej się diagnostyką mikrobioty jelitowej i probiotykoterapii w Polsce, mam przyjemność zaprosić Państwa na konferencję naukową całkowicie poświęconą tematowi MIKROBIOTY. W ciągu trzynastu lat istnienia Instytutu Mikroekologii wiele się zmieniło. Mikrobiota nie jest już niszowym tematem, którym zainteresowani są tylko mikrobiolodzy i dotyczy praktycznie każdej dziedziny medycyny. Potwierdzono, że bakterie jelitowe wpływają na każdą komórkę naszego ciała, począwszy od przewodu pokarmowego, a skończywszy na układzie nerwowym. Aby przedstawić Państwu fascynujący świat mikrobów, na konferencję zaprosiłam, w imieniu Instytutu Mikroekologii, wybitnych specjalistów związanych z tym tematem, by razem z nimi zgłębić zależności między bakteriami a człowiekiem.
Z poważaniem,
Dr n. med. Mirosława Gałęcka
Instytut Mikroekologii
Co zyskuje uczestnik konferencji?
1. Wiedza, którą wykorzystasz w praktyce
Zadbaliśmy o bardzo staranny dobór prelegentów. Podczas konferencji swoje wykłady zaprezentują najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Wszyscy prelegenci na co dzień pracują z pacjentami, dlatego przekazana przez nich wiedza będzie przydatna w Twojej codziennej praktyce.
2. Będziesz na bieżąco z najnowszymi doniesieniami ze świata nauki
Wszystkie wykłady zaprezentowane zostaną w oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne doniesienia naukowe. Temat mikrobioty i jej wpływu na zdrowie człowieka jest jednym z najbardziej aktualnych w świecie nauki. Zebraliśmy dla Ciebie wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.
3. Wiedza, która uczyni Cię konkurencyjnym
Tematy zostały dobrane w taki sposób, aby jak najszerzej zaprezentować temat wpływu mikrobiomu na zdrowie. Szczególny nacisk położony został na odziaływanie bakterii jelitowych na choroby cywilizacyjne, a także wsparcie w terapii chorób będących plagą XXI wieku takich jak np. choroby nowotworowe czy depresja.
4. Dowiesz się, co możesz zrobić dla siebie i swoich pacjentów.
Jesteśmy pewni, że przez udział w konferencji dowiesz się jak lepiej zadbać także o zdrowie swoje i swoich bliskich. Prezentowane tematy poruszają wiele ważnych aspektów, które można wykorzystać w codziennym życiu.
5. Zdobywaj punkty edukacyjne.
Wiemy, że rozwój naukowy i specjalizacja lekarzy i diagnostów, doktorantów jest bardzo ważna. Dlatego oprócz atrakcyjnych cen biletów zadbaliśmy także o to, aby udział w konferencji przyniósł Ci wymierną korzyść jaką są cenne punkty edukacyjne.
Nasi PrelegenciLista naszych prelegentów
Mirosława Gałęcka
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doktorat uzyskała w Berlinie, gdzie pracowała m.in. w Klinice Uniwersyteckiej im. B. Franklina.
Bożena Cukrowska
Po ukończeniu Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku rozpoczęła pracę w I Klinice Chorób Dzieci w Białymstoku, a następnie podjęła studia doktorskie na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz pracowała w Zakładzie Immunologii Czeskiej Akademii Nauk.
Monika Gackowska-Lisińska
Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunkach: dietoterapia, żywienie w sporcie oraz analityka medyczna, a także licznych kursów obejmujących żywienie w sporcie i dietocoaching. Obecnie w trakcie studiów na Functional Medicine University w USA. Wykładowca akademicki oraz prelegentka na konferencjach medycznych oraz żywieniowych.
Anna Romaniuk
Doktorat z immunologii obroniła w Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, gdzie kontynuowała karierę naukową.
Anna Bartnicka
Studia doktoranckie ukończyła w Klinice Zakażeń Noworodka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Tematyka jej pracy doktorskiej dotyczyła mikrobioty przewodu pokarmowego noworodków oraz czynników na nią wpływających. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku analityka medyczna.
Weronika Walęcik-Kot
Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych, zawodowo związana z Kliniką Gastroenterologii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie (baza kliniczna Instytutu Żywności i Żywienia).
Jan Mazela
Pracuje w Katedrze Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiada specjalizację z pediatrii i neonatologii.
Alicja Bartkowska-Śniatkowska
Ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, z którym związana jest zawodowo od 1994 roku. Od 2006 roku kieruje Kliniką Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu.
Maciej Hałasa
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (1979-1985). W latach 1990-1994 odbywał studia podyplomowe w zakresie immunologii na University of Alberta w Edmonton, Kanada.
Plan konferencji
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie konferencji.